En İyi Website ve SEO Analiz Araçları

seo-analizi

SEO analiz araçları ile web sitenizin arama motorları üzerindeki genel durumunu detaylı bir şekilde görüntüleyebilir site içi ve site dışı SEO durumunuzu kolayca analiz edebilirisiniz. Web sitenizin hata ve eksiklerinin tam olarak belirlenebilmesi açısından doğru SEO analiz araçlarını kullanmanız oldukça önemlidir bir çok web sitesi tarafından ücretsiz sunulan basit ve gereksiz analiz araçları zaten bildiğiniz yada kolayca öğrenebileceğiniz genel site bilgilerinizi tekrar görüntüleyerek zaman kaybetmenize neden olacaktır bu sebeple seobilgileri.com olarak web sitenizin genel SEO durumunu ve SEO konusunda yaşadığınız sorunları detaylı bir şekilde analiz etmenizi sağlayacak profesyonel SEO analiz servislerini sizlere tanıtacağız.

1.MOZ

SEOMOZ adıyla SEO piyasasına giren ve sunduğu kaliteli araçlarla çok kısa sürede zirveye yerleşen MOZ, SEO uzmanlarının işini kolaylaştıran ücretli ve ücretsiz SEO araçlarıyla kısa sürede SEO piyasasında en çok tercih edilen analiz sitelerinden biri durumuna gelmiştir. MOZ üzerinden On page seo analizi, site sayfaları hata kontrolü, backlink analizi, sosyal medya analizi, arama motorları performans analizi ve hedef kelime analizi gibi birçok işlemi kolayca yapabilirsiniz.

 

2.Ahrefs

Adını link verme kodu olan “<a href=” kelimelerinden alan Ahrefs backlink analizi konusunda hizmet veren en iyi sitelerden biridir. Ücretli yada ücretsiz olarak analiz yapılabilen site üzerinden sitenize dışarıdan verilen linkleri, siteniz üzerindeki link yoğunluğunu, link aldığınız sitelerin kalitesini, sosyal medya üzerinden aldığınız linkleri, eski ve yeni backlinklerinizi ve diğer birçok link analiz işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

3.Searchmetrics

2005 yılından bu yana SEO analizi konusunda hizmet veren searchmetrics ile sitenizin genel seo durumunu, sitenizin iç ve dış seo hatalarını, arama motorlarında hedef kelimelerde kaçıncı sırada bulunduğunuzu ve sitenizin genel trafik kaynaklarını detaylı olarak analiz edebilirsiniz. Searchmetrics özellikle rakip site analizi yapmak isteyenlerin rakip sitelere ait hedef kelime aramaları, backlink analizleri, sosyal medya paylaşım rakamları, en çok trafik aldığı anahtar kelimeler gibi önemli bilgilere basit bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

 

4.Majestic
Majestic SEO yani yeni adıyla Majestic 2009 yılında kurulmuş SEO analizi konusunda otoriter sitelerden biridir kolay kullanımı ile SEO uzmanları tarafından en çok tercih edilen link analiz araçlarının başında gelmektedir özellikle sitelerin link detaylarını kategorilere ayırarak sunması ve rakip sitelerin analizi konusunda detaylı bilgiler vermesi dünya geneleinde en çok tercih edilen SEO ve link analiz servislerinden biri olmasını sağlamıştır.

 

5.SEMRUSH

SEMRush 2008 yılında SEM (Search Engine Marketing) konusunda kullanılabilecek anahtar kelimeleri belirlemek amacıyla kurulmuştur özellikle hedef kelime aramaları ile ilgili detaylı analiz sağlaması amacı ile SEO uzmanlarının vazgeçemediği analiz servisleri arasındadır ayrıca site içi SEO analizi servisi ile arama motorları üzerinden en çok hangi kelimelerden ve hangi içeriklerden ziyaretçi alındığının kolayca tespit edilmesini sağlamaktadır.