Google Zararlı Backlinkleri Kaldırma

google-zararli-linkleri-kaldirma

Arama sonuçlarında gerilemenizin en büyük sebeplerinden biri yanlışlıkla aldığınız yada başkaları tarafından bilinçli olarak sitenize verilen zararlı backlinklerdir. Arama sonuçlarında gerilemenize sebep olan bu tür zaralı linkleri google bağlantıları reddetme aracını kullanarak kolayca kaldırabilirsiniz.

Google’dan zararlı backlinkleri kaldırma işlemi için öncelikle netpeak checker ve benzeri programlar üzerinden sorgulama yaparak sitenize gelen zararlı bağlantıları tespit etmeniz gerekmektedir daha sonrasında tespit ettiğiniz zararlı backlinkleri bir metin belgesi içerisinde alt alta gelecek şekilde yazarak google’dan kaldırabilirsiniz burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sadece zararlı linkin bulunduğu sayfayı mı yoksa zararlı linkin bulunduğu siteden gelen tüm bağlantılarımı reddeceğinizdir.

Örneğin
http://www.spamlink123.com/zararli-link-verilen-sayfa.htm ( Zararlı linkin verildiği sayfayı reddeder. )

domain:spamlink123.com ( Zararlı linkin verildiği siteden alınan tüm linkleri reddeder. )

Zararlı backlinkleri tespit edip metin belgesinde topladıktan sonra

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main adresine giriş yapın sitenizi seçin bağlantıları reddet’i tıklayın dosya seç’i tıklayın ve oluşturduğunuz metin belgesini yükleyin sonrasında google 6 gün ile 90 gün arasında değişen bir süre içerisinde google zararlı bağlantıları sitenizden kaldıracaktır.